Trampkarze młodsi Amika Wronki : Pogoń Książ Wlkp.

dzisiaj: 384, wczoraj: 377
ogółem: 714 285

Podwójne zwycięstwo w Poznaniu!!!

• autor: Trenerzy, 2011-05-09 18:34

08.05.2011 o godzinie 13:00 i 13:30 w Poznaniu rozegrali swoje mecze ligowe kolejno Trampkarze starsi C1 i Młodziki D1 KS Amica Wronki. Rywalem Trampkarzy była Warta Poznań, natomiast Młodziki zmierzyły się z Przemysławem Poznań.

W obu meczach nasi młodzi piłkarze spisali się znakomicie i do Wronek wróciliśmy z kompletem dwóch zwycięstw.

Trampkarze starsi rozpoczęli mecz pechowo, bo 23 minutach rywalizacji przegrywliśmy z Wartą 1:0, a chwilę później Poznaniacy mieli doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia, bowiem podyktowany został rzut karny. Znakomicie spisał się jendak bramkarz Wronczan Michał Bryza, który kapitalną interwencją obronił "11", a cała ta sytuacja podziałała niezwykle mobilizująco na całą drużynę, która od tej pory dominowała na boisku. w 30' Krystian Sanocki wykonywał rzut wolny i sprytnym strzałem wyrównał wynik na 1:1, wykorzystując źle ustawiony mur gospodarzy. Amica stworzyła sobie do przerwy jeszcze kilka ciekawych sytuacji strzeleckich, jendak do końca utrzymał się wynik remisowy. Druga połowa zaczęła się fantastycznie dla Amiki, bowiem już pierwsza okazja zakończyła się sukcesem. Akcję rozpoczął Jóźwiak, który podał do Sanockiego, ten skierował piłkę do Rymara, którego pierwszy strzał obronił bramkarz Warty, ale przy dobitce nie miał już szans. Po 41' gry Warta przegrywała z Amicą 1:2. W 60' padła bramka, która była ozdobą tego bardzo zaciętego i stojącego na wysokim poziomie meczu. Rzut rożny wykonywał Rymar, po jego dośrodkowaniu obrońca z Poznania wybił piłkę głową przed pole karne, a tam znajdował się Mateusz Ryżek, który fenomenalnym wolejem z około 30 metrów, prawą nogą nie dał szans bezradnie interweniującemu bramkarzowi Warty. W 68' wynik na 1:4 dla Amiki ustalił Piotr Rymar, który z zimną krwią wykorzystał podanie Krystiana Sanockiego.

Warta Poznań - Amica Wronki 1:4

23' 1:0

30' 1:1 Sanocki (RW)

41' 1:2 Rymar (Sanocki)

60' 1:3 Ryżek (Ind.)

68' 1:4 Rymar (Sanocki)

W rozgrywanym niemal równolegle meczu młodzików, którzy mierzyli swoje siły z Przemysławem Poznań, emocji było troche mniej. wszystko to jednak za sprawą bardzo dobrze grających Wronczan, którzy nie pozostawili Poznaniakom złudzeń i od początku do końca byli po prostu lepszą drużyną. Już w 7' Aleksander Jezierski wyprowadził Amikę na prowadzenie, a asystę przy jego trafieniu zaliczył Michał Zachciał. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się zdobyć już bramki, ale na początku drugiej połowy kolejny cios zadała Amica. W 34' ponownie Aleksander Jezierski wpisał się na listę strzelców, natomiast asystę zaliczył tym razem Łukasz Biedziak. W 46' było już 0:3, strzelcem bramki dla Amiki był Eryk Kaźmierczak, a podającym Maksymilian Kaczmarek. Kiedy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się mecz, gospodarze zdobyli gola honorowego, ustalając wynik meczu w 60' na 1:3.

Przemysław Poznań - Amica Wronki 1:3

7' 0:1 Jezierski (Zachciał)

34' 0:2 Jezierski (Biedziak)

46' 0:3 Kaźmierczak (Kaczmarek)