Halowy turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Konina – Konin Cup 2010

dzisiaj: 60, wczoraj: 85
ogółem: 735 767

Lider traci punkty w Popowie

• autor: Trenerzy, 2011-04-28 10:10

26.04.2011 do Popowa na mecz z Amiką Wronki przyjechał lider ligi młodzików D1 rocznik 1998 - KS Gniezno. Przed meczem goście z Gniezna mieli na swoim koncie wszystkie mecze wygrane. Amica mogła pochwalić się nieco gorszym bilansem spotkań - 1 wygrana, 2 remisy i 2 przegrane.

Początek meczu należał do gości, którzy ruszyli do zdecydowanego ataku i po 3' gry prowadzili 0:1, a mogli prowadzić wyżej. Po nieudanym początku młodzi piłkarze z Wronek zdołali się pozbierać i to oni przejęli inicjatywę. W 11' bardzo ładne podanie Sebastiana Maślanki-Jagielskiego na bramkę zamienił Aleksander Jezierski. W kolejnych minutach lekką przewagę w posiadaniu piłki mieli goście, jednak Amica raza razem wyprowadzała bardzo groźne kontrataki. W 22' po raz kolejny Aleksandcer Jezierski, który był tego dnie nie do upilnowania dla obrońców gości, otrzymał podanie od Eryka Kaźmierczaka i dał Amice prowadzenie 2:1. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry.

Początek drugiej połowy był lustrzanym odbiciem pierwszej części gry, jednak w roli głównej była tym razem Amica, która ruszyła do ataku. W przeciwieństwie do gości, Amice nie udało się zamienić kilku 100%-owych sytuacji na gola i w 36' sprawdziło się stare piłkarskie powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, bowiem goście doprowadzili do wyrównania. Kilka minut później w roli głównej wystąpił znowu Aleksander Jezierski, który po precyzyjnym podaniu Łukasza Biedziaka w 41', minął bramkarza gości i umieścił piłkę w bramce gości. Prowadzeniem nie cieszyliśmy się jednak długo, bo już w 43' goście ponownie wyrównali. Po raz kolejny Amica wyszła na prowadzenie w 50'. Rzut wolny z ponad 20 metrów wykonywał Aleksander Jezierski, potężnie uderzył do bramki gości, bramkarz odbił piłkę przed siebie, a najszybszy i najsprytniejszy w polu karnym okazał się najmłodszy zawodnik Amiki Bartosz Przybysz (rocznik 2000), który dał Amica prowadzenie 4:3. Do upragnionego zwyciestwa Amica zabrakło kilku minut, bowiem w 57' minucie gry gości znowu doprowadzili do remisu i obie drużyny podzieliły się w tym meczu punktami.

Amica Wronki - KS Gniezno 4:4 (2:1)

2' 0:1

11' 1:1 Jezierski (Maślanka - Jagielski)

22' 2:1 Jezierski (Kaźmierczak)

36' 2:2

41' 3:2 Jezierski (Biedziak)

43' 3:3

50' 4:3 Przybysz B. (Jazierski)