Wywiad z trenerem Przemysławem Małeckim!

• autor: Robert Biniek, 2010-01-31 11:57
Runda jesienna już dawno za nami, a do wiosennych meczów jeszcze daleka droga. Postanowiliśmy porozmawiać z trenerem Przemysławem Małeckim o jesieni, okresie przygotowawczym oraz nadchodzącej rundzie wiosennej w grupie mistrzowskiej. Wszystkich serdecznie zapraszamy do lektury!

1.       Zacznijmy może od początku, a mianowicie objęcia przez Pana trampkarzy młodszych zespołu Amiki. Przychodząc do klubu w roli trenera było przed Panem trudne zadanie, bowiem drużyna była rozbita i trzeba było zacząć pracę od podstaw. Nie obawiał się Pan wyzwania, jakim było prowadzenie tej drużyny?

- PRACA Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ TO ZAWSZE JEST DUŻE WYZWANIE, TRUDNE ZADANIE I WIELKA ODPOWIEDZIALNOŚĆ. ZDAJĘ SOBIE Z TEGO SPRAWĘ, ALE MYŚLĘ, ŻE "OBAWA" TO ZŁE SŁOWO... JA RACZEJ UŻYŁBYM STWIERDZENIA "WĄTPLIWOŚCI". NIE MAM TU NA MYŚLI SAMEJ DECYZJI PODJĘCIA PRACY Z MŁODZIEŻĄ, A RACZEJ PODEJMOWANIA DECYZJI PODCZAS TEJ PRACY. PRZED TRENEREM W NASZYM KLUBIE STOI BARDZO TRUDNE ZADANIE WYSZKOLENIA I WYCHOWANIA MŁODZIEŻY NA JAK NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW I PRZEDE WSZYSTKIM ROZSĄDNYCH, DOBRYCH LUDZI. PODCZAS TEGO KILKULETNIEGO PROCESU TRENER MUSI DOKONYWAĆ DZIESIĄTKI WYBORÓW, PODEJMOWAĆ TRUDNE DECYZJE, UDZIELAĆ WSKAZÓWEK I PODPOWIEDZI WSKAZUJĄC KAŻDEMU CHŁOPCU DROGI, KTÓRYMI
MOŻE (POWINIEN) SIĘ KIEROWAĆ. TAK JAK POWIEDZIAŁEM JEST TO SZALENIE ODPOWIEDZIALNE ZADANIE, KTÓREGO REALIZACJA NIEJEDNOKROTNIE BUDZI WĄTPLIWOŚCI, A ZOSTANĄ ONE ROZWIANE DOPIERO PO LATACH... MOIM NAJWIĘKSZYM SUKCESEM I POWODEM POCZUCIA DUMY NIE BĘDZIE FAKT, ŻE TEN CZY TAMTEN PODOPIECZNY ZOSTAŁ PROFESJONALNYM PIŁKARZEM, ALE TO, ŻE KAŻDY Z MOICH PODOPIECZNYCH WYRÓSŁ NA DOBREGO, AMBITNEGO I KREATYWNEGO CZŁOWIEKA, KTÓRY IDZIE PRZEZ ŻYCIE Z UŚMIECHEM NA TWARZY:) NAWIĄZUJĄC JUŻ DO SAMEJ DRUŻYNY TRAMPKARZY MŁODSZYCH TO MUSIMY WYJAŚNIĆ SOBIE JEDNĄ RZECZ. DRUŻYNA NIE BYŁA ROZBITA, TYLKO BYŁA TO NOWA DRUŻYNA, KTÓRA POWSTAŁA NA BAZIE KLASY SPORTOWEJ VI D SP2, A DO PRACY Z TA DRUŻYNĄ OD SAMEGO POCZĄTKU PODCHODZĘ Z PRZYJEMNOŚCIĄ I WIELKIM OPTYMIZMEM.

Runda jesienna pokazała, że w trampkarzach młodszych Amiki drzemie ogromny potencjał. Czy może jest Pan zadowolony z postawy i wyników swoich podopiecznych?

- JA ZNOWU ODNIOSĘ SIĘ TUTAJ DO NIECO SZERSZEJ PERSPEKTYWY, ALE OCZYWIŚCIE OGÓLNIE JESTEM BARDZO ZADOWOLONY Z POSTAWY DRUŻYNY. CIESZY MNIE "KLIMAT" JAKI POWSTAŁ WEWNĄTRZ DRUŻYNY, POZYTYWNIE OCENIAM FREKWENCJĘ NA TRENINGACH I PRZEDE WSZYSTKIM OPTYMIZMEM NAPAWA MNIE ZAANGAŻOWANIE JAKIM WYKAZUJĄ SIE CHŁOPCY PODCZAS ZAJĘĆ TRENINGOWYCH. BARDZO POZYTYWNIE OCENIAM RÓWNIEŻ POSTAWĘ CHŁOPAKÓW W SZKOLE, MAM NA MYŚLI ICH ZACHOWANIE I WYNIKI W NAUCE. OSOBIŚCIE WIERZĘ JEDNAK, ŻE PO OBIECUJĄCYM POCZĄTKU, SĄ W STANIE NIE TYLE UTRZYMAĆ, CO JESZCZE PODNIEŚĆ SWÓJ WIZERUNEK W SZKOLE. POSTAWA I WYNIKI W MECZACH MISTRZOWSKICH, SĄ OCZYWIŚCIE PIORUNUJĄCE I W RUNDZIE JESIENNEJ BYLIŚMY NIEOSIĄGALNI DLA NASZYCH GRUPOWYCH PRZECIWNIKÓW, ALE WSZYSCY JESTEŚMY ŚWIADOMI, ŻE NAJWAŻNIEJSZE SPRAWDZIANY DOPIERO PRZED NAMI.

Kto się jesienią wyróżniał i prezentował solidny poziom we wszystkich meczach?

- JAK POWIEDZIAŁEM WCZEŚNIEJ, NA PRZEKROJU CAŁEJ RUNDY JESIENNEJ, JAKO DRUŻYNA PREZENTOWALIŚMY SIĘ BARDZO DOBRZE I WSZYSCY ZASŁUŻYLI NA SŁOWA POCHWAŁY. INDYWIDUALNYCH WYRÓŻNIEŃ NIE BĘDĘ TERAZ PRZYZNAWAŁ, ALE ZAZNACZĘ, ŻE WSZYSCY CZYNIĄ DUŻE POSTĘPY I PRZYJEMNIE PATRZY SIĘ NA ICH POSTAWĘ NA TRENINGACH I W MECZACH.

Jakie z kolei mecze jesienią należały do najlepszych i najgorszych w wykonaniu trampkarzy młodszych Amiki?

- ZDECYDOWANIE NAJLEPSZY MECZ ROZEGRALIŚMY W SIERAKOWIE. POZA WYŻSZOŚCIĄ W INDYWIDUALNYCH POJEDYNKACH (CO BYŁO WIDOCZNE WE WSZYSTKICH MECZACH), ZAPREZENTOWALIŚMY POKAZ GRY ZESPOŁOWEJ W OBRONIE I W ATAKU. PRZYJEMNIE BYŁO PATRZEĆ JAK ZAWODNICY PREZENTUJĄ NA BOISKU ZAGRANIA I ZACHOWANIA ĆWICZONE NA TRENINGACH. NAJSŁABSZY MECZ W NASZYM WYKONANIU ODBYŁ SIĘ WE WRÓBLEWIE,
ALE MAM NADZIEJE, ŻE PO TYM SPOTKANIU WSZYSCY WYCIĄGNĘLI WNIOSKI I ZAPAMIĘTAJĄ, ŻE NIE WOLNO LEKCEWAŻYĆ ŻADNEGO PRZECIWNIKA I DO KAŻDEGO MECZU TRZEBA PODCHODZIĆ MAKSYMALNIE SKONCENTROWANYM.

Teraz przed zawodnikami trampkarzy młodszych Amiki najtrudniejszy, a także najważniejszy okres w roku, bowiem zimą ładuje się przysłowiowe akumulatory. Jak będą przebiegać pierwsze treningi na boisku i nad czym w szczególności będą pracować piłkarze?

- NIC Z TYCH RZECZY...TRAMPKARZE MŁODSI BĘDĄ W TYM OKRESIE TRENOWALI DOKŁADNIE TAK JAK W KAŻDYM INNYM. PO KRÓTKIM WPROWADZENIU (PRZYGOTOWANIU ORGANIZMU), PO ZIMOWYCH WAKACJACH, BĘDZIEMY KONTYNUOWALI PROCES SZKOLENIA Z NACISKIEM NA INDYWIDUALNY ROZWÓJ KAŻDEGO Z ZAWODNIKÓW.

Jakie oczekiwania stawia Pan sobie i swoim zawodnikom na rundę wiosenną?

- ŻYCZYŁBYM SOBIE I CHŁOPAKOM, ABY NADAL UCZESTNICZYLI W ZAJĘCIACH SZKOLENIOWYCH Z OGROMNYM ZAPAŁEM I OPTYMIZMEM. WIERZĘ, ŻE W SZKOLE BĘDĄ PRACOWALI RÓWNIE INTENSYWNIE JAK NA TRENINGACH. JEŚLI TE DWA ZAŁOŻENIA ZOSTANĄ SPEŁNIONE, TO JESTEM PRZEKONANY, ŻE W DRUŻYNIE BĘDZIE PANOWAŁA ŚWIETNA ATMOSFERA, DO TRENINGÓW BĘDZIEMY PODCHODZILI BEZ NIEPOTRZEBNYCH PROBLEMÓW I ZMARTWIEŃ, A W KAŻDYM MECZU, Z WIARĄ WE WŁASNE SIŁY, PEŁNI OPTYMIZMU, WALCZYĆ BĘDZIEMY O ZWYCIĘSTWO.

Dziękuję za rozmowę.