PODSUMOWANIE SEZONU JUNIORÓW MŁODSZYCH!

• autor: Kamil Jaksz, 2009-12-28 13:57

Już Dzisiaj Dostępne

Podsumowanie sezonu

Juniorów Młodszych.

Zapraszamy do czytania w rozwinięciu!

Nie powiało optymizmem, gdy juniorzy młodsi poznali swoich rywali na sezon 2009/2010.

Sparta Oborniki, która w klasie mistrzowskiej rozegrała jeden sezon, była bardzo doświadczona, jeśli doliczyć chłopaków rocznika 93’ można by powiedzieć, że jesteśmy w walce z nimi bez szans, gdyż dysponujemy tylko zawodnikami rocznika 94’, 95’. Wełna Rogoźno-zespół nie odstający umiejętnościami od Oborniczan, Sparta Szamotuły, z którą zwycięstwa przeplatały się z porażkami w bezpośrednich starciach. Te wszystkie czynniki sprawiały, że po zdobyciu kilku punktów bylibyśmy zadowoleni, bo kto by stawiał w gronie faworytów nasz zespół, który po raz pierwszy przystąpi do rozgrywek w grupie Junior młodszy? Zapewne nikt. Kto wie czy doskonale przepracowany okres letni i obóz w Czarnocinie pod okiem trenera Grzegorza Figasa sprawił, iż sensacyjnie wygraliśmy na wyjeździe ze Spartą Oborniki 2:0. Sam trener powiedział, że z remisu byłby zadowolony. Niespodziewanie staliśmy się drużyną, którą stać było na zwycięstwo ze starszymi, silniejszymi fizycznie chłopakami. My mogliśmy pokonać ich głową i technicznymi umiejętnościami. Następnym rywalem była kolejna Sparta, tym razem z Szamotuł. „Zwycięskiego składu się nie zmienia”- oznajmił trener, rozpoczynając przedmeczową odprawę. Miał rację. Do przerwy zaskakująco prowadzimy 2:0 po treningowo rozegranych akcjach. Spartanie nie mieli nic do powiedzenia, mogli się tylko przyglądać jak konstruujemy kolejne ataki. Najmniejsza korekta w składzie sprawiła, że szamotulanie w odstępie 5 minut zdołali wyrównać. Ten remis był jak porażka. Następnie bez problemów pokonaliśmy Różnovie 3:0. Mecz z Czarnymi teoretycznie miał być łatwy. Zaczęło się od gola dla nas. Wydawało się, że kolejne są kwestią czasu, gdy niespodziewanie po jednej z niewielu akcji Czarni wyrównali. Tak się też skończyło, zawiodła skuteczność napastników i kolejne dwa punkty stracone. Po długiej pauzie wygraliśmy 3:0 w Baborówku, można powiedzieć, że był to najlepszy wynik w sezonie dla tego klubu, ponieważ wcześniej tylko z Rożnowem nie stracili powyżej 10 bramek. W meczu, który dawałby większe szanse na wygranie grupy z Wełną Rogoźno ulegliśmy 0:2. Podobnie jak w innych spotkaniach swoje szanse mieliśmy, ale jak się ma piłkę na głowie, 4 metry przed pustą bramką to trzeba trafić. Na zakończenie z Popowa, z bagażem 13 goli wyjechała drużyna Sucharów Suchy Las. Teraz czekamy z wielkimi nadziejami na rozpoczęcie rundy wiosennej, którą poprzedzi styczniowy obóz w Zielonej Górze.

Sparta Oborniki 0:2 Amica Wronki

B.Mazański, M.Pawlak

Amica Wronki 2:2 Sparta Szamotuły

K.Nowak, B.Mazanski