Turniej rocznika 1996 w Koszalinie - marzec 2011

Pierwsza porażka w sezonie.

• autor: Kaziu944, 2009-10-25 14:08
Niestety, ale po raz pierwszy w tym sezonie poznaliśmy smak porażki. W meczu tzw. "o sześć punktów" musieliśmy uznać wyższość Wełny Rogoźno.
Od pierwszych minut zarysowała się lekka przewaga naszego zespołu.  Przeprowadzaliśmy coraz składniejsze akcje, po jednej takiej i wrzutce z lewej strony przez Bartka Mazańskiego, nie zdążył zamknąć akcji Maciej Pawlak.
Mijały minuty, nadal prowadziliśmy spotkanie, grając na połowie gospodarzy, ale wystarczył jeden błąd w obronie, który wykorzystał napastnik Wełny i było 0:1.  Na kilka minut przed przerwą z rzutu wolnego dośrodkował Kamil Jaksz, w poprzeczkę głową uderzył Maciej Pawlak, a dobijał Bartek Mazański, który nie potrafił skierować piłki główką do pustej bramki z  odległości ok 5 metrów. Drugą połowę rozpoczęliśmy bez zmian, coraz śmielej gościli pod polem karnym nawet obrońcy, aby w końcu zdobyć upragnioną bramkę. Okazja ku temu była. Świetne podanie na dobieg do Karola Nowaka, który wszedł na boisko za Olivera Chudzika, popularny "Beny" dopadł do piłki, ale zamiast podprowadzić ją i przymierzyć po długim słupku niepotrzebnie uderzył z 17 metrów i piłka przetoczyła się obok bramki. Zmieniliśmy taktykę na bardziej ofensywną, narażając się w ten sposób na kontry gospodarzy. Jedna taka niestety przyniosła bramkę na 0:2.Na 3 minuty przed końcem, po rzucie rożnym Wełny piłka trafiła na 20 metr, a zawodnik z Rogoźna oddał strzał życia umiejętnie umieszczając piłkę silnym strzałem w "okienku" naszej bramki.
Szkoda, że sędzia niepotrzebnie starał się pomagać gospodarzom, nie dyktując rzutu karnego za ewidentne zagrnie ręką w polu karnym, kto wie jak potoczyłyby się losy meczu gdybyśmy egzekfowali "jedenastkę" przy stanie 0:1.
                                                             Wełna Rogoźno 2:0  Amica Wronki
Zółte kartki dla naszego zespołu:
Kamil Jaksz; Jakub Wyrowski
Czerwone kartki: