Trzy zwycięstwa Juniorów.

• autor: Kamil Jaksz, 2010-06-14 17:21

Ostatnie trzy mecze rozegrane przez juniorów młodszych zakończyły się zdobyciem kompletu punktów,  krótkie relacje z poszczególnych meczy w rozwinięciu.

30. maja do Popowa zawitała drużyna Wełny Rogoźno. Można powiedzieć, że nasza drużyna w końcu się przełamała, bo prócz bardzo dobrej gry, wykorzystaliśmy sytuacje do strzelenia bramek i odprawiliśmy z kwitkiem ówczesnego wicelidera grupy. Do przerwy pewnie prowadziliśmy 1:0 i kontrolowaliśmy przebieg spotkania, aczkolwiek jeden, najmniejszy błąd w obronie wystarczył, aby przyjezdni doprowadzili do wyrównania. Radość po strzelonej bramce nie trwała jednak zbyt długo, bowiem po kilku minutach sytuację do strzelenia bramki wypracował Bartek Mazański, a Szymon Metych już do pustej bramki skierował piłkę i wyprowadził naszą drużynę na ponowne prowadzenie. Kolejne trafienia dołożyli: Bartek Mazański(2), oraz Kamil Jaksz i zdobyliśmy komplet punktów z drużyną, która do tego meczu miała bardzo realne szanse na awans.

Amica 5:1(1:0) Wełna Rogoźno

1:0-Mazański

2:1-Metych

3:1-Mazański

4:1-Mazański

5:1-Jaksz

Amica: Naplocha, Najdek, Grzech, Jaksz, Zalewski, Majer(Koza 75’), Nowacki, Wyrowski, Pawlak(Kowal 70’), Mazański, Metych(Śniegowski 60’)

Już tydzień później, bo 6. czerwca znów w Popowie zmierzyliśmy się z Rożnovią Rożnowo. Mecz rozpoczął się tak, jak można się było tego spodziewać, czyli od ciągłych ataków naszego zespołu. Na prowadzenie wyprowadził nas kapitan zespołu, Łukasz Najdek, który precyzyjnie umieścił piłkę w siatce po stałym fragmencie gry z około 17-18 metrów. Później niespodziewanie do głosu doszli goście, którzy po dość kuriozalnym trafieniu wyrównali stan meczu. Jeszcze przed przerwą wszystko wróciło do normy. Bartek Mazański wręcz ośmieszył obrońców i bramkarza, mijając ich jak paliki treningowe i strzelając do pustej bramki. Po przerwie niespodzianki nie było. Konsekwentnie prowadziliśmy grę, dobijając rywali czterema kolejnymi golami.

Amica 6:1(2:1) Rożnovia Rożnowo

1:0-Najdek

2:1-Mazański

3:1-Mazański

4:1-Nowacki

5:1-Zalewski

6:1-Nowacki

Amica: Naplocha(Koza 55’), Najdek, Śniegowski, Zalewski, Jaksz, Wyrowski, Nowacki, Majer, Pawlak(Kowal 65’), Metych(Bak 41’, Wróbel 70’)

Na zakończenie rozgrywek ligowych w Suchym Lesie podejmowaliśmy miejscową drużynę Sucharów. W dość zmienionym składzie i tak pewnie pokonaliśmy rywali wygrywając 11:0. Cały mecz to ciągłe ataki naszego zespołu. Gospodarze ograniczali się do sporadycznych kontrataków, które w kilku przypadkach zamieniały się w groźne sytuacje bramkowe, takie jak ta, przy stanie 0:0, jednak z kilku metrów pomylił się wtedy napastnik Sucharów. Można pogratulować ambicji i walki do końca naszym przeciwnikom, ponieważ mimo naszej kilkobramkowej przewagi nie rezygnowali ze strzelenia honorowej bramki, jednak gdy taka okazja im się nadarzała, mylili się lub swoją pracę bezbłędnie wykonywał Patryk Bak.

Suchary Suchy Las 0:11(0:5) Amica

Bramki dla naszego zespołu:

Daniel Nowacki-4

Tomasz Majer-2

Kamil Jaksz-2

Szymon Metych

Jakub Naplocha

Maciej Pawlak

Amica: Bak, Najdek, Zalewski, Jaksz, Koza, Majer, Nowacki, Wyrowski, Pawlak, Naplocha, Metych.