Halowy turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Konina – Konin Cup 2010

Mecz na szczycie w lidze juniorów młodszych

• autor: Trenerzy, 2012-04-21 11:18

14.04.2012, w Poznaniu o godz. 10:00 doszło do meczu na szczycie w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych, w którym lider mierzył się w v-ce liderem. Lech Poznań przed tym meczem miał 3 punkty przewagi nad Amicą Wronki, ale miał o jeden mecz rozegrany więcej. W pierwszym spotkaniu obu zespołów jesienią lepsza była Amica wygrywając z Lechitami 3:2.

Tym razem nasi piłkarze musieli uznać wyższość Lecha bowiem mecz zakończył wygraną Poznaniaków 3:0 (1:0). Pierwsze minuty rywalizacji zapowiadały się obiecująco dla Amiki, który przejmowała piłkę w strefie środkowej boiska i wyprowadzała groźne kontrataki. Po jednym z nich Krystian Sanocki znalazł się w dobrej sytuacji do oddania strzału, co uczynił, lecz piłka minimalnie minęła słupek bramki Lecha, kilka minut później Mateusz Cacaj w podobnej sytuacji oddał celny strzał, który odbił bramkarz gospodarzy, a dobitka Sanockiego okazała się nieskuteczna. W 30 minucie Lech wyszedł na prowadzenie, kiedy w zamieszaniu w okolicach 20 metra w dogodnej sytucji znalazł się zawodnik z Poznania pewnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Taki wynik utrzymał się do przerwy. W pierwszych minutach drugiej odsłony meczu, padł drugi gol dla Lecha, kiedy to z rzutu wolnego w bocznym sektorze boiska, bezpośrednim strzałem w światło bramki obok bezradnie interweniującego obrońcy i bramkarza Amiki popisał się gracz Lecha. W kolejnych minutach zarysowała się większa przewaga Poznaniaków, którzy zdecydowanie dłużej operwali piłką, jednak sytuacje strzeleckie stwarzali sobie jedni i drudzy. Kiedy w 65' Lech zdobył bramkę 3:0 wydawałoby się, że Amica może się poddać, ale nasi piłkarze pokazali ogromne serce i charkter walcząc do ostatniego gwizdka choćby o jedną bramkę. Najbliżej był Michał Gucia, który znalazł się oko w oko z bramkarzem Lecha, jednak jego strzał, jak większość tego dnia strzałów naszych piłkarzy minął słupek bramki gospodarzy.

Lech Poznań - Amica Wronki 3:0 (1:0)

Skład Amiki: Helpa - Purczyński, Talaga (60' Szymczak), Pawlak, Komenderski (65' Śmigielski) - Woźniak (65' Janeczek), Laskowski (55' Fręś(70' Babiarz)), Rymar, Bzdziel, Sanocki - Cacaj (40' Gucia)

Żółta kartka dla Amiki: Woźniak

autor: ~K.S 2012-04-22 08:37:44