Trampkarze młodsi Amica Wronki : Warta Poznań 2:2

dzisiaj: 115, wczoraj: 320
ogółem: 722 001

Wygrana trampkarzy młodszych

• autor: Trenerzy, 2012-04-05 09:20

W środę 5 kwietnia po emocjonującym meczu, miejscowa Amica pokonała gości z Warty Poznań ...

W drugiej kolejce grupy mistrzowskiej Amica na bardzo dobrej murawie w Popowie podejmowała Warte I Poznań. Pierwsza połowa stała na wysokim poziomie czego efektem były sytuacje podbramkowe stwarzane przez obie drużyny. Początek meczu należał do gości jednak z każdą minutą to gospodarze przejmowali inicjatywę i kontrolowali przebieg spotkania. Dość niespodziewanie w trakcie jednej, wydawałoby się niegroźnej sytuacji, jeden z obrońców Amiki nieszczęśliwie  zaliczył nieudaną interwencję będąc ostatnim zawodnikiem broniącym bramki, przez co napastnik przeciwników przejął piłkę i umieścił w bramce w sytuacji 1x1 z dobrze spisującym się w bramce Olafem Bruskim. To jednak nie załamało "Amikowców", którzy po stracie bramki jeszcze bardziej zwiększyli swoje wysiłki i zaczęli intensywniej atakować na bramkę gości. Rezultatem jednej z akcji ofensywnych był rzut wolny w pobliżu "szesnastki", który egzekwował Kacper Szymankiewicz. Strzał zatrzymał się na murze "Warciarzy", jednak dobitka nie pozostawiła szans bramkarzowi i w konsekwencji był remis.

Druga połowa była bardzo wyrównana w dalszym ciągu z wieloma akcjami ofensywnymi z obu stron. Po jednej z takich akcji w sytuacji sam na sam z napastnikiem Warty, bardzo dobrą interwencją wykazał się Eryk Myszkowski. Amika jednak nie odpuszczała i także stwarzała sobie klarowne sytuacje do strzelenia bramki, które w odróżnieniu od zespołu Warty potrafiła wykorzystać. Skutecznym egzekutorem okazał się Aleksander Jezierski, który mijając obrońców i bramkarza pewnie zdobył gola. Końcówka spotkania to już w większym stopniu walka o każdy centymetr boiska z jednej i drugiej strony, niż kreatywna gra piłką. Konsekwencją takiego przebiegu wydarzeń było kilka sytuacji na pograniczu faulu zawodników obu drużyn, których jednak sędzia nie odgwizdał, co doprowadziło do ostrego wejścia zawodnika Warty w nogi Michała Geislera. Do końca spotkania wynik jednak nie uległ już zmianie.

Patrząc na przebieg całego spotkania, był to wyrównany mecz, jednak ze wskazaniem na gospodarzy, którzy przeprowadzili kilka składnych i ładnych akcji. Całej drużynie Amiki należą się gratulacje, za grę i zaangażowanie.

Święta upłyną w miłej, zwycięskiej atmosferze, jednak po przerwie powrót do pracy na terningach i kolejne mecze w których trzeba będzie zaangażowaniem i dobrą grą udowodnić wyższość nad przeciwnikami.