Turniej rocznika 1996 w Koszalinie - marzec 2011

dzisiaj: 247, wczoraj: 51
ogółem: 713 771

Dwie wyjazdowe wygrane juniorów Amiki

• autor: Trenerzy, 2011-11-13 00:06

W ostatnim meczu rundy jesiennej juniorzy młodsi KS Amica Wronki zmierzyli się na wyjeździe z ostaynim zespołem ligi Olimpią Koło, a tydzień później awansem z rundy wiosennej rozegrali kolejny mecz na wyjeździe, tym razem w Poznaniu z Wartą II, którą na inaugurację ligi pokonaliśmy w Popowie 3:1.

W pierwszym z meczów Wronczanie wysoko i pewnie pokonali zamykającą tabelę Olimpię 0:5 (0:2), a ozdobą spotkania z pewnościa była bramka na 0:2 w wykonaniu Sebastiana Purczyńskiego, który strzałem z około 35 metrów w samo okienko pokonał bramkarza gospodarzy.

Skład Amiki w tym meczu: Helpa - Talaga (41' Dolata), Grzech (kpt.), Szymczak (41' Pawlak), Purczyński - Woźniak, Laskowski (41' Cacaj), Rymar - Babiarz (41' Sanocki), Gucia (55' Szymański), Komenderski (55' Horodecki)

Bramki:

0-1 Woźniak (Komenderski)

0-2 Purczyński (Rymar)

0-3 Sanocki (RK)

0-4 Purczyński (RW)

0-5 Woźniak (Ind)

W drugim meczu o spacerku nie mogło byc mowy, bowiem grały dwa zespoły ze ścisłej czołówki. Mecz stał na bardzo wyskim poziomie i z całą pewnością mógł się podobać. Nie brakowało w nim walki, pięknych akcji i bramek. Początek należał do Amiki, która dość szybko objęła prowadzenie. Laskowski podał do Sanockiego a ten w sytuacji sam n sam pokonał bramkarza Warty II. Poznaniacy ruszyli do odrabiania strat i wkrótce dopięli swego. Prostopadłe podanie w pole karne, zakończone wyłożeniem piłki do pustej bramki i napsatnik Warty dopełnił formalności. W pierwszej połowie Sanocki miał jeszcze jedną okazję oko w oko z bramkarzem gospodarzy, ale tym razem golkiper Warty II okazał się lepszy. Pierwsza połowa zakończyła się remisem i druga połowa zapowaidała się bardzo ciekawie. W przerwie za kontuzjowanego Komenderskiego wszedł Szymczak. Drugą połowę można jednym słowem określic jako koncert gry Amiki, która bezlitośnie wypunktowała rywala i po kolejnych dwóch trafieniach Sanockiego pokonała Wartę II 1:3 (1:1).

Skład Amiki:Helpa - Komenderski (41' Szymczak), Grzech (kpt.), Pawlak, Talaga (70' Śmigielski) - Woźniak, Rymar (75' Janeczek), Laskowski (65' Cacaj) - Gucia (65' Babiarz), Bzdziel, Sanocki (75' Szymański)