Trampkarze młodsi Amika Wronki : Pogoń Książ Wlkp.

dzisiaj: 401, wczoraj: 377
ogółem: 714 302

Wygrana młodzików z Sokołem Pniewy

• autor: Trenerzy, 2011-11-04 19:05

W Popowie 04.11.2011 o godz 16:00 w ostatniej kolejce rundy jesiennej Amica wygrała z Sokołem Pniewy 4:1. Po przegranej gospodarzy w 9. kolejce z Pogonią Lwówek drużyna z Wronek, aby awansować do grupy mistrzowskiej musiała zdobyć przynajmniej 1 pkt.

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego w Popowie toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, gospodarze próbowali wyprowadzić akcję środkową strefą boiska. Goście natomiast byli ustawieni wyraźnie w obronie i czekali na błąd Amiki, aby wyprowadzić długim podaniem kontratak.  W 20 ‘ właśnie taka akcja przyniosła bramkę dla gości. Po długim podaniu ze środkowej strefy boiska, zawodnik z Pniew  dośrodkował na drugi słupek, gdzie znajdował się napastnik z Pniew, który pewnie wykorzystał podanie partnera. Po stracie bramki drużyna Amiki przystąpiła do odrabiania strat, lecz w pierwszej odsłonie spotkania zawodnikom nie udało się zdobyć wyrównującego gola.

Druga połowa spotkania zdecydowanie należała do gospodarzy, którzy mądrą grą wykorzystując boczne sektory boiska konstruowali akcje ofensywne.  W 41’ podanie prostopadłe ze środka boiska na bramkę zamienił Michał Zachciał, ogrywając bramkarza gości. Od tego momentu przewaga w posiadaniu piłki oraz indywidualnych umiejętności technicznych drużyny Amiki była jeszcze bardziej widoczna. Drużyna gospodarzy przez całe 30 minut dyktowała warunki gry poprzez długie utrzymywanie się przy piłce.  Bramka zdobyta przez Bartosza Przybysza dała Amice prowadzenie 2 do 1.  Dalsza część meczu to popis dwójki napastników Michała Zachciała oraz Bartosza Przybysza. Za sprawą tych zawodników, Amika zdobyła pozostałe 2 bramki.

Gospodarze pokazali po raz kolejny, dobrą, kreatywną grę w II połowie meczu.