Turniej rocznika 1996 w Koszalinie - marzec 2011

ogółem: 713 807

Niespodzianka w Poznaniu

• autor: Obserwator, 2011-11-03 23:45

Trampkarze młodsi dość niespodziewanie stracili punkty w Poznaniu ....

Trampkarze młodsi dość niespodziewanie stracili punkty w Poznaniu z miejscowym Poznaniakiem. Gospodarze wyszli ustawieniem ultra defensywnym, broniąc się praktycznie całym zespołem, zagęszczając środek pola i próbując odebrać piłkę dopiero w okolicach 40 -45 metra. Jak mawiał doświadczony trener ekstraklasowego zespołu pan Orest Lenczyk, zespół z Poznania ustawił "autobus w polu karnym", o ile taki futbol jest mało atrakcyjny dla kibiców i rzadko spotykany w drużynach młodzieżowych to jednak bardzo skuteczny, o czym przekonała się Amica tracąc gola w pierwszej połowie po jednej z kontr wyprowadzonych przez Poznaniaka. Brak komunikacji środkowych obrońców oraz błędna ocena sytuacji przez bramkarza gości, pozwoliła objąć prowadzenie drużynie gospodarzy. Od tego momentu przewaga w posiadaniu piłki oraz indywidualnych umiejętności technicznych drużyny Amiki była jeszcze bardziej widoczna. Jednak liczne próby konstruowania ataku nie zaskoczyły ekipy z Poznania, która konsekwentnie rozbijała je w okolicy swojego pola karnego. W drugiej połowie, duża przewaga wronieckich zawodników przyniosła efekt w postaci gola po uderzeniu Kacpra Szymankiewicza, zza pola karnego. Przy bramce pomógł Olek Jezierski, swoim ruchem myląc nieco bramkarza z Poznania. Do końca spotkania obraz gry nie uległ już niestety zmianie - przewaga gości oraz skuteczna obrona gospodarzy - w konsekwencji mecz zakończył się remisem 1:1.

Drużyna Amiki mogła przekonać się w jakiej sytuacji znajdują się drużyny, znacznie wyżej oceniane od przeciwnika, które są zmuszone do ciągłego szukania drogi do bramki. Bardzo dobra lekcja futbolu, która z pewnością zaowocuje w przyszłości.