Lech Cup U-11 2009

Wygrana juniorów z Nielbą Wągrowiec

• autor: Trenerzy, 2011-10-28 21:11

W piątkowy wieczór w Popowie juniorzy Amiki podejmowali Nielbę Wągrowiec. Mecz odbywał przy sztucznym oświetleniu i trzeba przyznać, że stał na bardzo wysokim poziomie. Piłkarze obu drużyn dali z siebie wszystko, w wielu sytuacjach na boisku iskrzyło i obie strony myślały tylko o zwycięstwie.

Już w pierwszych sekundach goście mogli objąć prowadzenie, kiedy po rozpoczęciu gry, napastnik gości po długim podaniu z głębi pola wyszedł sam na sam z bramkarzem Amiki. Na szczęście Wronczan, piłka trafiła w słupek a dobitkę w ostatniej chwili zdołał zablokować Mateusz Grzech. Kilka minut później było już 1:0 dla Amiki, kiedy to koronkową akcję przeprowadziła trójka Bzdziel, Sanocki, Rymar. Ostatnim podaniem popisał się Rymar, a bramkę dającą Amice prowadzenie zdobył Sanocki. Na drugą bramkę czekaliśmy do 31 minuty. Kolejna piękna akcja gospodarzy, w której w roli głównej wystąpił Filip Laskowski. To on odebrał piłkę w strefie środkowej i perfekcyjnym podaniem otworzył drogę do bramki Michałowi Guci, który podwyższył na 2:0. W doliczonym czasie gry Amica zadała 3 cios. Z rzutu rożnego dośrodkował Purczyński, a Gucia pokonał bramkarza gości strzałem głową. Do przerwy Amica prowadziła 3:0. Druga połowa początkowo zapowiadała się podobnie jak pierwsza odsłona, bowiem to Nielba ruszyła do przodu chcąc odrobić straty, a Amica raz po raz wychodziła z groźnymi kontrami. Tym razem jednak w Amice zawodziła skuteczność, a po jednym ze stałych fragmentów gry Nielba zdobyła bramkę i na boisku zrobiło się nerwowo. Nielba zdecydowanie przejęła w tym okresie gry inicjatywę i długimi momentami Amica nie potrafiła przenieść ciężaru gry na połowę przeciwnika. W końcowych minutach gra ponownie się wyrównala i wynik nie uległ już zmianie.

Amica - Nielba Wągrowiec 3:1 (3:0)

Bramki:

3' 1:0 Sanocki (Rymar)

31' 2:0 Gucia (Laskowski)

40' 3:0 Gucia (Purczyński)

54' 3:1

Żółte Kartki:

Amica: Bzdziel, Komenderski, Sanocki, Grzech

Nielba: Dudziński, Wiśniewski

Skład Amiki:

Bryza - Purczyński (75' Talaga), Komenderski (70' Krasiński), Pawlak, Grzech - Woźniak, Laskowski (60' Cacaj), Rymar (75' Szymczak) - Gucia (75' Janeczek), Sanocki (50' Babiarz), Bzdziel