dzisiaj: 103, wczoraj: 377
ogółem: 725 140

Amica - Poznaniak Poznań 5:1

• autor: Trenerzy, 2011-10-16 19:03

W ostatnim meczu 12 kolejki rozgrywek Wielkopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Amica Wronki pokonała u siebie Poznaniaka Poznań 5:1 (0:0)

Wynik końcowy może wskazywać, że był to dla Wronczan łatwy mecz, jednak w rzeczywistości było inaczej. Od samego początku goście z Poznania grali bardzo zdeterminowani i bardzo długo odpierali ataki Amiki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a gra gospodarzy pozostawiała wiele do życzenia. Druga połowa zaczęła się podobnie i mimo stwarzanych raz po raz sytuacji bramkowych zawodziła skuteczność. Na domiar złego niefrasobliwość w obronie doprowadziła do utraty bramki i po 50' gry Poznaniak prowadził 0:1. Stracony gol podziałał na zespół Amiki bardzo mobilizująco, bo od razu ruszyli do zdecydowanego ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 58' do wyrównania doprowadził Kamil Bzdziel po podaniu Krystiana Sanockiego. Chwilę później było już 2:1, kiedy to dośrodkowanie z rzutu wolnego Jakuba Komenderskiego perfekcyjnym strzałem głową na bramke zamienił Mateusz Cacaj. W 68' Krystian Sanocki minął bramkarza i pewnie umieściłby piłkę w siatce, gdyby nie interwencja obrońcy, który zatrzymał piłkę ręką. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Sanocki. Dwie minuty później Amica prowadziła już 4:1, a strzelcem bramki był Michał Gucia, po podaniu Piotra Rymara. Ostatni cios zadał Kamil Bzdziel, który w 80' wykorzystał podanie Mateusz Cacaja.

Amica - Poznaniak Poznań 5:1 (0:0)

Skład Amiki: Bryza (75' Trofimiuk) - Komenderski (75' Dolata), Grzech, Pawlak (41' Krasiński), Purczyński (75' Talaga) - Woźniak, Laskowski (41' Cacaj), Rymar (75' Janeczek) - Gucia (70' Babiarz), Sanocki, Bzdziel

Bramki:

50' 0:1

58' 1:1 Bzdziel (Sanocki)

61' 2:1 Cacaj (Komenderski)

68' 3:1 Sanocki (RK)

70' 4:1 Gucia (Rymar)

80' 5:1 Bzdziel (Cacaj)

Żółte kartki: Sanocki, Laskowski, Grzech