Lech Cup U-11 2009

Mecze Juniorów

• autor: Trenerzy, 2011-09-11 21:29

Pełną parą ruszyły wszystkie młodzieżowe i dziecięce rozgrywki piłkarskie. Poniżej prezentujemy zaległe relacje z meczów juniorów występujących w Wielkopolskiej Lidze Juniorów Młodszych.

W ostatnich dniach sierpnia juniorzy młodsi Amiki rozegrali dwa mecze mistrzowskie. W sobotę 27.08 gościliśmy w Poznaniu, gdzie ku naszemu nieszczęściu wysoko przegraliśmy z miejscowym Przemysławem 4:0 (2:0). Mecz od samego początku nie układał się dobrze dla młodych piłkarzy z Wronek, którzy nie potrafili przejąć inicjatywy i grali po prostu słabo. Proste straty piłki, błędy indywidualne w obronie i nieskuteczna gra w ofensywie zadecydowały o wysokim zwycięstwie Przemysława, który tego dnia był od nas zespołem lepszym.

Na okazję do rehabilitacji nie trzeba było czekać długo bo już 31.08. w przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego na własnym boisku podejmowaliśmy Lecha Poznań. Od samego początku mecz był bardzo zacięty i wyrównany. W pierwszych minutach gra toczyła się głównie w środkowej części boiska i żadna z drużyn nie stworzyła sobie sytuacji strzeleckiej. Z upływem minut coraz groźniej swoje ataki zaczynała wyprowadzać Amica, która w końcu dopięła swego i po stałym fragmencie gry, kiedy w pole karne dośrodkował Purczyński, Sanocki precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy, chociaż jedni i drudzy mieli okazje do zmiany rezultatu. W ostatnich minutach pierwszej połowy bramkarz Amiki Michał Bryza fantastyczną interwencją wybronił strzał Lechity w sytuacji „sam na sam”.

Druga połowa zaczęła się dla nas pechowo, bowiem Poznaniacy wyrównali stan rywalizacji po rzucie karnym. Na odpowiedź Amiki nie trzeba było długo czekać, bo kilka minut później w piłkę w środku pola przejął Mateusz  Cacaj, który podał do Rymara, a ten ponownie wyprowadził Amikę na prowadzenie. Lech ani myślał składać broni i ponownie doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, który raz po raz nękali Lechitów groźnymi kontrami. W jednej z nich w sytuacji sam na sam znalazł się Sanocki, który został nieprzepisowo zatrzymany przez goniącego go obrońcę. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił sam poszkodowany, czyli Krystian Sanocki.

Amica – Lech Poznań 3:2 (1:0)

1:0 Sanocki (Purczyński)

2:1 Rymar (Cacaj)